Україна візьме участь у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018. Відповідне рішення було ухвалено Кабінетом Міністрів України 4 лютого 2016 року. Участь у цій програмі дослідження дозволить українській освіті оцінити результати якості шкільної освіти у порівнянні з іншими країнами, відслідкувати світові тенденції розвитку освіти та виробити відповідні рішення у галузі. Результат країни в рейтингу PISA (анг. Programme for International Student Assessment) ґрунтується на результатах 15-річних учнів при тестуванні їхніх навичок у математиці, природничих науках і читанні. Україна ще ніколи не брала участь у дослідженні PISA, і перші результати тестування українських учнів будуть доступними у 2018 році. Слід зазначити, що тестування PISA проводять кожні три роки, починаючи з 2000. У дослідженні 2015 року взяли участь понад 70 країн. Уряд доручив Міністерству освіти і науки України забезпечити участь України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018 та визначив відповідальним за його проведення Український центр оцінювання якості освіти.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 4 лютого 2016 р. № 72-р
Київ
Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018
1. Міністерству освіти і науки забезпечити участь України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018.
2. Визначити Український центр оцінювання якості освіти відповідальним виконавцем за проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.
Прем'єр-міністр України А.ЯЦЕНЮК
Інд. 73
Файли що додаються:
1) Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018PISA 2018 Рамковий документ з грамотності читання
Про заходи щодо підготовки до проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018