До Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада, бібліотекар Чернещинського НВК Олена Бакало організувала виставку друкованих видань "Рідна мова - диво калинове" для учнів 1-11 класів. Виставка представлена різного типу словниками, плакатами, ілюстраціями, українською атрибутикою.
В рамках проведення місячника шкільних бібліотек активом старшокласників разом з бібліотекарем Бакало О.В. був проведений рейд перевірки стану шкільних підручників. Результати перевірки показали, що в основному, діти бережно ставляться до підручників, розуміючи, що після них цими книжками будуть користуватися інші учні. Майже в усіх учнів книжки обгорнуті, мають закладки, не пописані і не помальовані. Але є й такі учні, в яких книжки неохайні, брудні, без обкладинок. Таким учням було надано завдання виправитися.
В рамках проведення місячника шкільних бібліотек серед учнів 6 класу був проведений букслем "Я прочитав - і ти прочитай!" Прочитану книжку "Домовичок Кузька" презентував Олешко Назар. Його розповідь була цікавою і змістовною і він отримав найвищу суддівську оцінку - 5. Приємно переконатися в тому, що мобільні телефони заполонили не усіх наших учнів і серед них таки є ті, хто читають книжки!
В рамках проведення місячника шкільних бібліотек та з нагоди святкування Дня українського козацтва бібліотекар Чернещинського НВК Олена Бакало влаштувала виставку-память "Україна - це козацький дух і воїнів-синів незламна сила". Виставка була представлена друкованими виданнями, плакатами і національною атрибутикою. Старшокласники - наша майбутні захисники - України із задоволенням розглядали експонати виставки.
Наймолодшi учнi середньої школи - п'ятикласники - проходять перiод адаптацiї, звикають до дещо нових умов навчання. Якщо в початковiй школi найголовнiшим джерелом iнформацiї для них був учитель, то зараз вони вiдчули потребу у використанні й iнших джерел. З цiєї нагоди бiблiотекар Бакало О.В. органiзувала для учнiв 5 класу зустрiч-знайомство з довiдковою лiтературою, яка є в наявностi у шкiльнiй скарбницi. Дiти перегортали сторiнки енциклопедiй, довiдникiв, знайомилися з їх структурою, способом поданная iнформацiї, алгоритмом пошуку даних. Зустрiч була змiстовною i корисною.