Вівторок, 07.05.2024, 19:26

Головна » 2016 » Березень » 10 » Тиждень української мови і літератури
Тиждень української мови і літератури

З 22 по 26 лютого 2016 року в Чернещинському НВК був проведений тиждень української мови і літератури

План проведення тижня

Загальношкільне свято

“Мова – то скарб мого народу”

7-8

Конкурс на кращого читця творів

великого Кобзаря

5-6

Конкурс малюнків

“Мова – неоціненний скарб”

9-10

Бібліотечний урок . Літературний турнір “Більше читаю – більше знаю – більше прислужуся своїй Батьківщині і собі”.

Бакало О.В., Загорулько Ю.А., Огар Л.С.

Свято «Вшануймо Кобзаря»

9-11

Мовознавчий турнір

7-8

Інтелектуальна гра “Ігри патріотів”

5-11

Підсумки проведення тижня української мови та літератури, нагородження переможців

Загорулько Ю.А., Огар Л.С.

МЕТА проведення ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ:

- Розширити знання дітей про рідну мову.

- Формувати розуміння того, що мова - скарб народу.

- Розвивати комунікативну компетентність вихованців.

- Виховувати почуття національної гідності, любові і поваги до рідної мови.

Уже традиційно в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови та літератури. Розпочали предметний тиждень учителі української мови та літератури Загорулько Ю.А., Огар Л.С., які підготували  загальношкільне свято «Мова—то скарб мого народу».  Зі сцени лунали пісні, жарти, вірші та думи геніального поета - Т.Г.Шевченка. Учні поглибили свої знання про рідну мову, традиції українського народу; підвищили пізнавальний і культурний рівень; залучилися до активного вивчення культури рідного краю та творчості Великого Кобзаря.

У конкурсі на кращого читця віршів про мову та творів Т. Г. Шевченка переможцями стали Веклич Діана та Веклич Юлія – учні 5 класу, Лисяк Альбіна, Гладюк Валерія – учні 7 класу, Пономаренко Вадим – 8 клас, Пискун Інна  - 9 клас.

В цей же день був проведений конкурс малюнків «Мова – неоціненний скарб». Кращими роботами відзначилися учні Лисяк Альбіна, Веклич Руслана.

Наступним був конкурс «Знавців української мови та літератури» для учнів 5,6 класів. Для актуалізації опорних знань вихованцям було запропоновано відповісти на запитання "Що означає слово мова?". Із відповідей був створений асоціативний кущ. У ході заходу вихованці були об'єднані у 2 групи, які між собою змагалися за звання "кращого знавця рідної мови". Всі діти приймали активну участь у відгадуванні загадок, мовознавчому турнірі про українську мову, працювали в парах над прислів'ями про мову, пояснюючи їх значення. Знавцями української мови та літератури стали: Веклич Діана та Лисяк Альбіна.

Цікавим заходом для учнів 9 – 11 класів став «Мовознавчий турнір». Спільна думка журі визначила кращих: Заєць Ірину, Дробницьку Анастасію та Перерву Віктора.

Бібліотекар навчального закладу Бакало О.В. зробила виставку та  провела цікавий бібліотечний урок на тему «Більше читаю - більше знаю - більше прислужуся своїй Батьківщині та собі». Школярі завершили свято декламуванням вірша М.Сингаївського "Мати, мова, Батьківщина - от і все моя родина", який допоміг дітям закріпити суть ідеалів рідної мови:

Мово українська, моя солов’їна,
Ти дзвениш, мов веселий струмочок весною.
Допоки ти є – живе Україна.
На щастя і радість, народе, з тобою.
Невмирущий наш струмочок – рідна мова –
Від суржику потерпає.
Це ж гине наша першооснова.
А з нею народ і Україна страждає.
Почистимо наш дзеркальний струмочок
Від бруду, хламу і бур’яну.
І залишимо для наших синів і дочок
Її чудесну і чисту.

Проведення Тижня української мови та літератури в навчальному закладі дав учням реальну можливість  виявити свої здібності, сприяв естетичному вихованню, збагатив та розширив їх знання з української мови та літератури. На завершення переможці отримали нагороди: грамоти, дипломи,подяки.

Вчителі української мови та літератури – Загорулько Ю.А., Огар Л.С. під час проведення тижня залучили багатьох учнів закладу до творчого оволодіння українською мовою, до розкриття її скарбів, прищепили любов до рідного слова, до рідного краю. До дитячих сердець дійшли слова, які несуть багатство, красу та мелодійність української мови. Мови – якою ми розмовляємо, думаємо, без якої не мислимо свого існування.

Учні також взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Соняшник".

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 538 | Додав: Іванівна | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2016  »